Tablica wmurowana przy wejściu do Pałacu Konopków w Wieliczce – siedzibie archiwum OIPN w Krakowie (fot. F. Musiał).

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Janusza Kurtyki na budynku IPN przy ul. Towarowej w Warszawie, od prawej: żona Zuzanna i synowie: Paweł i Krzysztof (tyłem), Warszawa, 8 X 2010 r. (fot. P. Życieński).

Chicago pamięta- sierpień 2012

Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej dedykowany pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz prof. Janusza Kurtyki w ogrodach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu (fot. F. Musiał).