WSPARCIE
DLA UKRAINY

„Musimy pamiętać o tym, że Polska i Ukraina są coraz bliżej strategicznego partnerstwa.”

Janusz Kurtyka

Fundacja im. Janusza Kurtyki wraz z prof. Fryderykiem Zollem – doktorem honoris causa Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Tarnopolu oraz jego środowiskiem wolontariuszy organizuje od 3 marca 2022 roku akcję wsparcia dla Ukrainy, która od 24 lutego 2022 roku mierzy się z rosyjską agresją.

W ciągu roku udało się zebrać ponad 500 tysięcy złotych. Za pozyskane darowizny kupowane były artykuły pierwszej potrzeby. Wśród nich były m.in.: żywność, medykamenty, elementy umundurowania, odzież, kamery termowizyjne, obuwie, odzież ochronna.

W ramach organizowanej akcji udało się pozyskać cztery pojazdy, w tym busa dostawczego oraz przekazać je stronie ukraińskiej.

W trakcie największych uderzeń na ukraińską infrastrukturę krytyczną pozyskaliśmy oraz dostarczyliśmy generatory prądotwórcze.

Największym sukcesem było pozyskanie dla Samodzielnego Batalionu Logistyki operującego pod Bachmutem cysterny paliw. Została ona przekazana pod koniec stycznia 2023 toku.

Akcja pomocy Ukrainie trwa nadal. Zachęcamy wszystkich do jej wsparcia finansowego

obecny cel zbiórki

POSTĘP ZBIÓRKI
0%

Sprzęt dla Samodzielnego Batalionu Iwanofrankowskiego

Potrzebne jest konkretne wyposażenie do walki, pojazdy, krótkofalówki i inny sprzęt do komunikacji. Żołnierze odpowiedzialni za logistykę w Batalionie są w stałym kontakcie z prof. Fryderykiem Zollem, przekazują, co konkretnie jest potrzebne i jak wygląda sytuacja.

Edycja 2017

I edycja projektu

Lorem ipsum, Lorem ipsum

Pojazdy przekazane stronie ukraińskiej. Fot. Julia Ciborowska, Warszawa. 27 lipca 2022 r.

Wspieraj z nami ukrainę!

Zainteresowanych wsparciem rzeczowym zapraszamy
do kontaktu poprzez adres e-mail