Gala wręczenia Nagród w III edycji Konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

W poniedziałek 2 maja 2022 r. o godz. 14:25 na antenie TVP 1 wyemitowana zostanie Gala wręczenia nagród Laureatom III edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych „Polskie serce pękło. Katyń 1940” organizowanego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przy wsparciu Fundacji im. Janusza Kurtyki.

Uczestnicy Konkursu zmierzyli się z tematyką katyńską po raz trzeci. Młodzież mogła zgłaszać swoje prace w czterech kategoriach: plastycznej, literackiej, w ramach tekstu piosenki oraz scenariusza lekcji. Konkurs cieszył się wyjątkową popularnością – w tegorocznej edycji zgłoszono łącznie 2454 prace.

Nadchodząca Gala stanowić będzie uroczyste zwieńczenie przedsięwzięcia. Oprócz ogłoszenia wyników konkursu, widzowie będą mogli zapoznać się z oprawą artystyczną przybliżającą tematykę katyńską.

Komitet Honorowy konkursu:
Prezydent RP Andrzej Duda
Przewodniczący Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek,
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński,
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński,
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
 Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki.

Mecenasem Gali jest Grupa PZU.

Wydarzenie wsparli także Darczyńcy: Fundacja Banku Pekao S.A imienia dr. Mariana Kantona, Fundacja LOTOS oraz Fundacja ORLEN.

Patronat medialny: TVP oraz Polskie Radio

Więcej informacji o Konkursie na stronie internetowej: www.konkurskatynski.pl oraz www.fundacjakurtyki.pl

Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie

SPECJALNE PODZIĘKOWANIE ZA UDZIELONe WSPARCIE:

kategorie