WESPRZYJ NASZĄ
DZIAŁALNOŚĆ!

Jesteśmy zespołem prężnie działających ludzi,
dla których historia Polski to nie tylko słowa,
a coś znacznie więcej.

Wspomóż nas w tworzeniu
innowacyjnego projektu edukacyjnego!

Projekt, nad którym obecnie pracujemy, to coś zupełnie wyjątkowego…

Czy marzysz czasem o przeniesieniu się w czasie do miejsc, które już nie istnieją i wzięciu udziału w wydarzeniach, o których uczymy się dziś w szkole? To również nasze marzenie! Dlatego stworzyliśmy ten projekt i zapraszamy Cię do jego współtworzenia.

W naszym autorskim Escape Room’ie wyruszysz w ekscytującą podróż w głąb XX w., podczas której poznasz wydarzenia, którymi żyła Warszawa i elementy rzeczywistości towarzyszące jej mieszkańcom w codziennym życiu podczas wybranych dekad minionego wieku. Będziesz walczyć z systemem i niesprawiedliwością, i z detektywistyczną precyzją dociekać prawdy zagubionej pośród mgieł czasu. Nie brzmi intrygująco?

 

Pomóż nam w budowaniu niezwykłego Escape Room’u, który zabierze Cię w wędrówkę po historii XX wieku, sięgającą dwudziestolecia międzywojennego!

Cel projektu

Celem projektu jest edukacja historyczna przez doświadczanie. Zadania, które przyjdzie wykonać uczestnikom Escape Room’u oparte są na prawdziwych wydarzeniach, zaś losy postaci, w które się wcielą, podzieliło w rzeczywistości wielu polskich obywateli.

Fabuła gry dotyka nie tylko spraw politycznych i militarnych, lecz również gospodarczych, kulturalnych i obyczajowych, ukazując szerszy kontekst poruszanych problemów. Tak skrojona fabuła gry pozwala na przekazanie rzetelnych informacji historycznych, a zaangażowanie uczestników w odtworzenie konkretnych wydarzeń zwiększa oddziaływanie przekazywanych treści, wpływa pozytywnie na ich zrozumienie i zapamiętanie, a także stanowi zachętę do osobistego zgłębiania przez graczy fragmentów dziejów Polski, w których mogli uczestniczyć w ramach gry.

Dzięki innowacyjnej formule, łączącej edukację historyczną z bogatą w filmowe przeżycia i emocje grą fabularną, Escape Room będzie doskonałym miejscem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także stanowić będzie wyjątkową propozycję edukacyjną dla szkół.

Pomóż nam rozwinąć ten projekt i
tchnąć w niego odrobinę magii!

Obecnie mamy opracowaną wersję bazową escape room’u, w tym autorski scenariusz, fabułę gry i zagadki – rozpisane na kilka pomieszczeń, postaci fabularnych, dekad i wydarzeń historycznych. Zakupiliśmy i wykonaliśmy zagadki i rekwizyty dla wersji bazowej, jednak potrzebujemy wsparcia przy dopracowaniu scenografii – oddającej ducha epoki, która dostarczy prawdziwie filmowych przeżyć! Poza tym, bardzo zależy nam na wykorzystaniu pełnego potencjału stworzonego scenariusza i rozszerzeniu naszej podróży w czasie o jeszcze jedną epokę (!), z której na razie musieliśmy zrezygnować ze względu na ograniczenia.

POTRZEBUJEMY TWOJEGO WSPARCIA, ABY WYKONAĆ NIEZBĘDNE PRACE REMONTOWE I STWORZYĆ PIĘKNĄ, REALISTYCZNĄ SCENOGRAFIĘ, EFEKTY DŹWIĘKOWE I ŚWIETLNE, KTÓRE ZAPEWNIĄ UCZESTNIKOM WYJĄTKOWE WRAŻENIA PODCZAS JEDYNEJ TAKIEJ PODRÓŻY W CZASIE.

Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby wykonać niezbędne prace remontowe i stworzyć piękną, realistyczną scenografię, efekty dźwiękowe, świetlne i inne zapewniające uczestnikom wyjątkowe wrażenia podczas jedynej takiej podróży w czasie.

Bądź częścią tego projektu!

Kamienica Pułkownika – to autorski Escape Room, w którym wyruszysz w ekscytującą podróż w głąb XX w. Ten projekt to znacznie więcej, niż możesz doświadczyć w książce czy na ekranie. 
To przygoda, którą będziesz mógł przeżyć z nami!

Docelowa kwota: 20000zł
Zebrana kwota: 2500zł
0 %

Pomóż nam w zbudowaniu niezwykłego miejsca,
które zabierze Cię w wędrówkę po historii XX wieku!

Wesprzyj
Naszą
Działalność

Jesteśmy zespołem prężnie działających ludzi,  dla których historia Polski
to nie tylko słowa,  a coś znacznie więcej.

Tworzymy opowieść o fascynujących, ale także i trudnych dziejach naszej Ojczyzny, Realizując nasze projekty wyciągamy polską historię z meandrów niepamięci, przybliżając ją także zagranicą.

Nasza działalność opiera się na dwóch fundamentach – modułach: Innowacyjnej działalności edukacyjnej oraz Think Tanku. Działalność Fundacji jako think-tanku jest realizowana poprzez projekty Nagroda im. Janusza Kurtyki; Historia – Prawda – Teraźniejszość; Studium Podyplomowe oraz Biblioteka im. Janusza Kurtyki.

Moduł
Think Tank

Powyższe projekty kompleksowo realizują misję Fundacji, którą jest współkształtowanie polskiej polityki historycznej. Każdy z nich ma określony strategiczny cel działania.

Biblioteka

Biblioteka jest bazą wiedzy na temat polskiej historii i historiografii, a także pozycji o polskiej historii wydanych poza granicami RP.

Nagroda

Nagroda jest narzędziem działania. To dzięki temu projektowi polska historia idzie w świat.

Studium
Podyplomowe

Studium Podyplomowe to oryginalne podejście do edukacji w zakresie zasad uprawiania dyplomacji w przestrzeni historii. Jest ono narzędziem szkolenia.

Historia Prawda Teraźniejszość

Ostatni projekt z modułu Think Tank to Historia – Prawda – Teraźniejszość. Stanowi bazę wiedzy, ale także narzędzie analityczne, dzięki któremu zbieramy recepty na prowadzenie polskiej polityki zagranicznej w oparciu o wiedzę na temat przeszłości.

Wszystkie te projekty oparte są o dorobek Patrona Fundacji, którego myśl i dorobek jest naszym drogowskazem.

 

Moduł
innowacyjnej
Działalności
Edukacyjnej

Drugim aspektem naszego funkcjonowania jest moduł innowacyjnej działalności edukacyjnej stanowiący w pewien sposób popularny sposób przedstawienia polskiej historii.

Składają się na niego Rajdy Śladami Bohaterów oraz projekt Nowy Format Historii, którego najważniejszym elementem jest Escape Room. Realizując te projekty chcemy to robić poprzez połączenie rekreacji, rozrywki z wiedzą o historii Polski. Tym sposobem chcemy dotrzeć szczególnie do młodszych członków naszego społeczeństwa.

Do realizacji wyżej wymienionych działań, które mają odnosić skutek prospołeczny, ale także propaństwowy potrzebujemy nakładów środków finansowych, bez których nie jesteśmy w stanie osiągnąć stawianych przez nas celów.

DLATEGO TEŻ ZWRACAMY SIĘ DO CIEBIE!
WESPRZYJ NAS SYSTEMOWO W BUDOWIE PRAWDY
O NASZEJ PRZESZŁOŚCI, BO PRAWDA MA PRZYSZŁOŚĆ!

Dołącz do naszych regularnych, stałych Darczyńców i pomóż nam stworzyć opowieść o polskiej historii, o polskich osiągnięciach. Dzięki Tobie będziemy w stanie współtworzyć realną politykę historyczną oraz kontynuować myśl Patrona, która jest dla nas inspiracją do działania.

Kapitał żelazny

Twoje środki finansowe przekazane Fundacji odkładane będą na kapitał żelazny ukierunkowany na realizację naszych zadań z modułu Think Tank. Dołącz do Nas – Razem możemy więcej!