Galicja w Austrii. Austria w Galicji. Webinar z prof. Andrzejem Chwalbą

Federacja Polaków w Austrii i Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza na spotkanie z polskim historykiem Profesorem Andrzejem Chwalbą. Wydarzenie nosi tytuł: “Galicja w Austrii. Austria w Galicji. Webinar z prof. Andrzejem Chwalbą” i odbędzie się 14 września 2022 r. o godzinie 19:30 on-line na zoom oraz kanale youtube Blogpress.pl

Dyskusja będzie oscylować wokół książki prof. Andrzeja Chwalby „Wielka Wojna Polaków 1914-1918”, która opowiada o losach Polaków w czasie I Wojny Światowej. Książka ta zwyciężyła w II edycji Nagrody im. Janusza Kurtyki i jest obecnie wydana w języku niemieckim i angielskim oraz promowana poza granicami Polski.

Spotkanie transmitowane będzie on-line na kanale youtube Blogpress.pl oraz na zoom w języku polski i niemieckim.

Link transmisja zoom🇵🇱🇩🇪: https://bit.ly/3eczpzH
Link transmisja youtube🇵🇱: https://www.youtube.com/watch?v=bZ5vdYSycXk

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ziarna Historia 2.0. Pola wiedzy”

PROGRAM SPOTKANIA
Środa, 14 września 2022
Rozpoczęcie spotkania przez Pana Andrzeja Kempę - Prezesa Federacji Polaków w Austrii
Środa, 14 września 2022
Prezentacja książki „Wielka wojna Polaków 1914 - 1918” autorstwa Prof. Andrzeja Chwalby przez Pana Pawła Kurtykę – Prezesa Zarządu Fundacji im. Janusza Kurtyki
Wykład Profesora Andrzeja Chwalby
Sesja pytań i odpowiedzi
gość spotkania:
moderator:
Współorganizator
federacja Polaków w Austrii
książka: “Wielka Wojna Polaków 1914-1918”

“Wielka Wojna Polaków 1914-1918”, Prof. Andrzej Chwalba” Zwycięska w II Edycji Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki praca opisuje w sposób kompleksowy historię ziem polskich podczas I Wojny Światowej. Co ciekawe, autor nie poprzestaje w niej wyłącznie na opisie przebiegu wojny czy wątkach politycznych, lecz w duchu antropologii historycznej sięga po wątki społeczne. Książka podejmuje problematykę życia codziennego, demoralizacji, czy społecznej aktywności kobiet.

Transmisja debaty on-line na youtubie na kanale Blogpress.pl

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Zadanie finansowane z budżetu państwa w ramach programu  „Społeczna odpowiedzialność nauki” prowadzonego przez Ministra Edukacji i Nauki

tagi