IV Marsz Pamięci Śladami Rzezi Woli

W tym roku przypada 78. rocznica zbrodni na cywilnych mieszkańcach warszawskiej Woli. W związku z tym Fundacja im. Janusza Kurtyki wraz z portalem Rzeź Woli i Ochoty zaprasza bardzo serdecznie na IV Marsz Pamięci śladami Rzezi Woli, połączony ze wzmiankami historycznymi o relacjach ocalałych mieszkańców warszawskiej Woli z ludobójczej pacyfikacji dokonanej przez Niemców w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie ma na celu upamiętnienie ofiar, wspomnienie relacji ludzi, którzy przeżyli ten dramat oraz edukację młodego pokolenia.

W tym roku przejdziemy ulicą Górczewską. Wspomnimy to co wydarzyło się przy ulicach Leszno, Górczewska, Płocka, Syreny, Wawelberga.

Marsz zakończy się u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia a Górczewskiej, w miejscu, gdzie Niemcy i wschodni kolaboranci wymordowali jednorazowo ponad 12 000 ludzi.

Spotykamy się 6 sierpnia 2022 roku, o godzinie 17, pod Szkołą Podstawową Specjalną nr 147, przy ulicy Karolkowej 56 na warszawskiej Woli.

Oddajmy hołd niewinnie pomordowanym Polakom, cywilnym mieszkańcom Woli. Zginęli za to, że byli Polakami. Ludobójcza zbrodnia nie została należycie rozliczona. My musimy pamiętać i przekazywać pamięć następnym pokoleniom.

Prosimy Państwa o zabranie symbolicznych zniczy, które będziemy zapalali przy tablicach Tchorka.

Nasza pamięć o Nich, świadczy o nas

Lokalizacja miejsca rozpoczęcia Marszu

tagi

podziel się