Konkurs o Nagrody Przeszłość/Przyszłość w Milanowie

Gmina Milanów i Gminna Biblioteka Publiczna w Milanowie oraz Fundacja im. Janusza Kurtyki  zapraszają do udziału w lokalnej edycji Konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość.

Ideą Konkursu jest dokonanie w Milanowie przeglądu oraz nagrodzenie i promocja najlepszych polskich Inicjatyw związanych z promocją i upamiętnieniem polskiej historii, które mimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane.

Kandydatów w Konkursie można zgłaszać do 3 lipca 2022 roku. Laureaci lokalnej edycji Konkursu dołączą do Nominowanych na poziomie centralnym organizowanym przez Fundację. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach 

Podczas pierwszej edycji Konkursu zgłoszonych zostało aż 65 inicjatyw, spośród których trudno było wybrać te najlepsze. Konkurs oraz finałowa gala zostały zwieńczone publikacją oraz raportami, które dostępne są na naszej stronie internetowej.

Nagrodzenie najciekawszych inicjatyw związanych z promocją to nie wszystko! Wzorem roku ubiegłego wszystkich nominowanych, laureatów, a także zarejestrowanych uczestników zaprosimy na finałową galę Przegląd Przeszłość/Przyszłość, która będzie odbywać się od 26 do 28 sierpnia 2022 roku. Pierwsze dwa dni wydarzenia zostaną zorganizowane w w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, ostatniego dnia zaś zaprosimy Państwa do Warszawy na spacer historyczny oraz zwiedzanie Biblioteki im. Janusza Kurtyki.

Podczas gali poza Nagrodami w Konkursie Przeszłość/Przyszłość wręczona zostanie także Nagroda im. Janusza Kurtyki w VI edycji Konkursu. Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowane zostaną debaty i inne inicjatywy, których celem jest promocja polskiej historii.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie, w naszym niezwykłym projekcie, dzięki któremu przeszłość przekuwamy w przyszłość.

Regulamin, szczegółowe warunki konkursu, oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie www.fundacjakurtyki.pl

Wsparli nas

tagi

podziel się