Książę Janusz Franciszek Radziwiłł w pamięci i w historii

Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych oraz Fundacja im. Janusza Kurtyki zapraszają na dyskusję popularnonaukową online zatytułowaną „Książę Janusz Franciszek Radziwiłł w pamięci i w historii”. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu pt. „Czartoryscy i Radziwiłłowie – ludzie, miejsca, kolekcje”.

Podczas spotkania poznamy życie i działalność księcia Janusza Franciszka Radziwiłła (1880-1967), którego postać i losy przybliżą nam biograf księcia – dr Jarosław Durka oraz Maciej Radziwiłł.

Dyskusja online odbędzie się dnia 26 listopada 2020 r. o godzinie 18:00 i będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube „Blogpressportal”. Bezpośredni link do transmisji udostępnimy wkrótce.

Prelegenci:

– dr Jarosław Durka (historyk, Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego. Autor m.in. książki pt. „Janusz Radziwiłł 1880-1967. Biografia polityczna”),

– Maciej Radziwiłł (manager, przedsiębiorca i działacz społeczny. Założyciel Fundacji Trzy Trąby).

Moderator:

– dr hab. prof. UAM Bartosz Korzeniewski (kulturoznawca, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prezes Ośrodka Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych).

Organizatorzy: Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych, Fundacja im. Janusza Kurtyki.

Patron Medialny: Blogpress.pl.

Dyskusja jest częścią projektu „Czartoryscy i Radziwiłłowie – ludzie, miejsca, kolekcje” organizowanego przez Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2020” Muzeum Historii Polski.

Zachęcamy do dołączenia i śledzenia wydarzenia na Facebook.com!