Letni rajd śladami kpt. „Warszyca”

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w Letnim rajdzie śladami kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, który odbędzie się w dniach 14-15 lipca 2018 roku na terenie Województwa Łódzkiego. Rajd ten stanowi część II Edycji projektu „Rajd śladami Żołnierzy Wyklętych”.

Trasa rajdu przedstawia się następująco:

Łódź – Piotrków Trybunalski – Radomsko – Rzejowice – Bąkowa Góra – Ręczno – Przedbórz – Kamieńsk – Łódź (trasa rajdu może ulec zmianie).

Miejsce zbiórki: sobota 14 lipca, godzina 9.00, Łódź, al. Rodziny Poznańskich, przystanek autobusowy przy Dworcu PKP Łódź Fabryczna (uwaga miejsce zbiórki może ulec zmianie).

Powrót do Łodzi przewidywany jest w niedzielę na godzinę 14.00.

Uwaga! Odcinek trasy: Rzejowice – Bąkowa Góra – Ręczno zostanie pokonany pieszo. Do przejścia około 20 km.

Na trasie rajdu planowany jest nocleg w miejscowości Ręczno. Podczas rajdu planowane są spotkania z kombatantami oraz odwiedziny historycznych miejsc związanych z działalnością podziemia niepodległościowego w tym regionie – w szczególności oddziału „Warszyca”. Przewodnikiem historycznym podczas rajdu będzie dr Tomasz Toborek.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lipca na adres e-mail: rajd@fundacjakurtyki.pl

UWAGA!!! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Każde zgłoszenie musi posiadać: imię i nazwisko, tel. kontaktowy, datę urodzenia, zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

UWAGA! UCZESTNIKAMI RAJDU MOGĄ BYĆ WYŁĄCZNIE OSOBY POWYŻEJ 8 ROKU ŻYCIA. OSOBY W WIEKU 8-16 LAT MUSZĄ UCZESTNICZYĆ W RAJDZIE ZE SWOIM OPIEKUNEM PRAWNYM. OSOBY W WIEKU 16-18 LAT MUSZĄ POSIADAĆ ZGODĘ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DO UCZESTNICTWA W RAJDZIE.

Rajd odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Współorganizatorem projektu jest Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Partner główny:

PKN Orlen

Wspierają nas:

Kopalnia Soli „Wieliczka”

PGNiG Termika

Przewozy Regionalne Polregio

Studenci dla Rzeczypospolitej

Fundacja dla Rzeczypospolitej

Patronaty medialne:

historykon.pl

TVP Historia

wSieci Historii