ESCAPE ROOM

Nowy innowacyjny projekt edukacyjny  Fundacji im. Janusza Kurtyki

odkryj z nami
tajemnice Warszawy
i zawalcz o wolność i sprawiedliwośĆ!

Nasz autorski Escape Room to propozycja  spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół, dostarczająca zarówno cenną wiedzę, jak i dobrą zabawę

Zanurzając się w głąb niezwykłej historii, będziemy odkrywać losy postaci zmagających się z wyzwaniami XX wieku, a także poznamy wiele ważnych faktów z dziejów Warszawy. Realia, w jakich w tym okresie żyli mieszkańcy stolicy są dzisiaj niezrozumiałe, wiele wydarzeń przywołanych w fabule jest zaś obecnie zapomnianych. To one jednak ukształtowały nasz dzisiejszy świat, przez co warto się z nimi zapoznać.

W naszym Escape Room’ie
czas rządzi się innymi prawami…

W naszym Escape Room’ie
czas rządzi się innymi prawami…

Wyrusz z nami w ekscytującą podróż, by znaleźć się w miejscach, które dziś nie istnieją i przenieść się do czasów dawno już minionych. To znacznie więcej, niż możesz doświadczyć w książce czy na ekranie. To przygoda, którą możesz  z nami przeżyć!

Czy zastanawiasz się czasem, jak to jest być kimś innym, albo jak ludzie żyli 100 lat temu?

Podczas naszej wędrówki możesz się przekonać! Sprawdzisz się m.in. w roli śledczego, kryptologa, sapera czy pirotechnika. Poznasz wydarzenia, którymi żyła Warszawa i elementy rzeczywistości towarzyszące jej mieszkańcom w codziennym życiu podczas wybranych dekad XX wieku. Będziesz walczyć z systemem i niesprawiedliwością, dociekając prawdy zagubionej pośród mgieł czasu.
Nie brzmi intrygująco?

Czeka na was
nie lada wyzwanie...

Jako zespół w ramach Tajnej Agencji Śledczej obejmujecie sprawę pułkownika i należącej niegdyś do niego kamienicy. Wszystko jednak się tu nie klei…

Brakuje danych, dowodów, rodzina mieszkająca w Londynie prawie nic nie jest w stanie powiedzieć o swojej przeszłości. Wasz świadek w sprawie, potomek – jak twierdzi – pułkownika, opowiada ckliwą historię, jednak prawie żadne konkrety nie padają. „Historia, jakich w Warszawie wiele”, pomyślałby każdy inny śledczy, „a dowodów szukaj jak wiatru w polu”. I właśnie dlatego tą, jak i podobnymi sprawami, zajmuje się Agencja, dla której pracujecie. Instytucja ta posiada dostęp do tajnych archiwów oraz jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię, dzięki czemu jest w stanie odszukać to, co zaginęło i zostało zapomniane przez Boga i ludzi.. Uważajcie jednak, aby nie zatracić się w fabule, bo możecie zapomnieć, w jakim miejscu i czasie się znajdujecie…

Korzystając z posiadanych już informacji i dostępnej do Waszego użytku technologii, odbędziecie niezwykłą podróż wraz z bohaterami odkrywanej historii, wcielając się w nich podczas kilku istotnych wydarzeń z ich życia. Czy odnajdziecie tam kluczowe informacje i zdołacie dzięki nim rozwiązać całą rodzinną łamigłówkę? Czy uda Wam się przywrócić sprawiedliwość w kolejnej sprawie? Czy będziecie w stanie pomóc w odzyskaniu utraconej własności? W tej wyjątkowo warszawskiej sprawie o reprywatyzację będziecie z detektywistyczną precyzją odszukiwać fakty łączące się w cały obraz, niczym puzzle. Być może odkryjecie więcej, niż się ktokolwiek spodziewał… Jako zespół śledczych sprawdzicie się w roli m.in. kryptologów i pirotechników, przyda wam się wiedza z zakresu wojskowości, dociekliwość i wrodzona odwaga. Podejmiecie wyzwanie?

INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO EDUKACJI HISTORYCZNEJ

Prezentowana odbiorcom gra bazuje na detektywistycznej wędrówce przypominającej dzieje Rzeczypospolitej w XX wieku, w szczególności jednak realia Warszawy w ciągu wybranych dekad z nietypowym osadzeniem we współczesności.

Zadania, które przyjdzie wykonać uczestnikom Escape Room’u oparte są na prawdziwych wydarzeniach, zaś losy postaci, w które się wcielą, podzieliło w rzeczywistości wielu polskich obywateli.

Fabuła gry dotyka nie tylko spraw politycznych i militarnych, lecz również gospodarczych,  kulturalnych i obyczajowych, ukazując szerszy kontekst poruszanych problemów, a także wprowadzając elementy przybliżające uczestnika do poznawanych postaci.

Tak skonstruowana fabuła gry pozwala na przekazanie rzetelnych informacji historycznych, a zaangażowanie uczestników w odtworzenie konkretnych wydarzeń zwiększa oddziaływanie przekazywanych treści, wpływa pozytywnie na ich zrozumienie i zapamiętanie, a także stanowi zachętę do osobistego zgłębiania przez graczy fragmentów dziejów Polski, w których mogli uczestniczyć w ramach gry.

Dzięki innowacyjnej formule, łączącej edukację historyczną z bogatą w filmowe przeżycia i emocje grą fabularną, Escape Room będzie doskonałym miejscem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także stanowić będzie wyjątkową propozycję edukacyjną dla szkół.