Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych oraz Fundacja im. Janusza Kurtyki zapraszają na dyskusję online zatytułowaną „Patriotyczna działalność rodzin Czartoryskich i Radziwiłłów podczas II wojny światowej”. Będzie to kolejne spotkanie z cyklu pt. „Czartoryscy i Radziwiłłowie – ludzie, miejsca, kolekcje”.

Podczas spotkania zaproszeni Goście przypomną postaci z rodzin Czartoryskich i Radziwiłłów, które prowadziły działalność w ramach państwa podziemnego podczas II wojny światowej: ks. Konstantego Radziwiłła, który poniósł męczeńską śmierć z rąk Niemców w roku 1944, ks. Adama Czartoryskiego i ks. Jadwigę z Czartoryskich Brzozowską. Opowiadać o ich wojennych losach będą: wnuk ks. Konstantego Radziwiłła – Maciej Radziwiłł, córka ks. Adama Czartoryskiego – Jadwiga Czartoryska i siostra Jadwigi Brzozowskiej – Barbara Czartoryska.

Dyskusja online odbędzie się dnia 12 listopada 2020 r. o godzinie 18:00 i będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube „Blogpressportal”

Ślub księcia Adama Michała Józefa Czartoryskiego z hrabianką Jadwigą Stadnicką w 1937 r. Źródło: NAC.

Uczestnicy: Barbara Czartoryska, Jadwiga Czartoryska, Maciej Radziwiłł.

Prowadzenie: dr hab. prof. UAM Bartosz Korzeniewski (Prezes Ośrodka Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych).

Organizatorzy: Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych, Fundacja im. Janusza Kurtyki.

Patron Medialny: Blogpress.pl.

Dyskusja jest częścią projektu „Czartoryscy i Radziwiłłowie – ludzie, miejsca, kolekcje” organizowanego przez Ośrodek Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2020” Muzeum Historii Polski.

Zachęcamy do dołączenia i śledzenia wydarzenia na Facebook.com!