Relacja z „Polskie serce pękło. Katyń 1940”

Dzisiaj o godz. 20:05 na antenie TVP 1 obejrzeliśmy Galę finałową II edycji konkursu dla młodzieży szkół ponadpodstawowych „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, podczas której poznaliśmy laureatów. Wyniki konkursu prezentujemy poniżej.

Już po raz drugi uczniowie szkół ponadpodstawowych zmierzyli się z tematyką katyńską w ramach konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” organizowanego przez Kancelarię Sejmu przy wsparciu Fundacji im. Janusza Kurtyki. Młodzież mogła zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i tekstu piosenki. Konkurs cieszył się wyjątkową popularnością – w tegorocznej edycji zgłoszono ponad trzy tysiące prac. Przewodniczący komisji konkursowej prof. Tadeusz Wolsza wskazuje, że celem konkursu jest także odkłamanie zafałszowanego obrazu zbrodni katyńskiej. Oprócz ogłoszenia wyników konkursu, widzowie podczas Gali zapoznali się z oprawą artystyczną przybliżającą tematykę katyńską.

Laureaci Konkursu w kategorii plastycznej:

1. Jagoda Sołtysiak
  2. Paweł Szczepanik
  3. Artem Iakubets
  4. Oliwia Owczarek
  5. Wiktoria Mikołajczyk
  6. Klaudia Zega
  7. Aleksander Stachów
  8. Filip Ulaczyk
  9. Wiktoria Waśko
  10. Borys Sterlingow

Laureaci Konkursu w kategorii literackiej:

1. Ilona Woś
  2. Łukasz Celniak
  3. Julia Pikul
  4. Juliusz Obszarny
  5. Kamil Jabłoński
  6. Wiktoria Jarema
  7. Natalia Boruń
  8. Mariusz Waleryś
  9. Piotr Adamczyk
  10. Oliwia Guźlecka

Laureaci Konkursu w kategorii tekstu piosenki:

1. Kamila Jedynak
  2. Dominika Liszkiewicz
  3. Małgorzata Skowrońska
  4. Natalia Fatyga
  5. Olga Szaniawska
  6. Karolina Zając
  7. Kacper Widłak
  8. Luiza Maria Lubowicka
  9. Kamil Toczko
  10. Daria Nowaczyk

Uroczysta Gala nie odbyłaby się bez wsparcia PZU – Mecenasa Gali oraz Fundacji Orlen – Darczyńcy, którym w imieniu Organizatorów bardzo dziękujemy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli TVP oraz Polskie Radio.

Galeria zdjęć z wydarzenia:

kategorie