„Sprawa polska” w II Rzeszy Niemieckiej (1871-1918). Webinar z Prof. Przemysławem Waingertnerem

Fundacja im. Janusza Kurtyki i Polskie Stowarzyszenie Szkolne “Oświata” w Ottweiler  zapraszają na spotkanie z polskim historykiem Prof. Przemysławem Waingertnerem. Wydarzenie nosi tytuł: „SPRAWA POLSKA” W II RZESZY NIEMIECKIEJ (1871-1918). Webinar z Prof. Przemysławem Waingertnerem”  i odbędzie się 12 listopada 2022 r. o godz. 18:00 online na zoom oraz na youtube na kanale Blogpress.pl.

Dyskusja będzie oscylować wokół problematyki losów Polaków w aspekcie politycznym, społecznym i kulturowym w II Rzeszy Niemieckiej.

Spotkanie transmitowane będzie on-line na kanale youtube Blogpress.pl oraz na zoom w języku polski i niemieckim.

Link transmisja zoom🇵🇱🇩🇪: https://bit.ly/3eG4v35
Link transmisja youtube🇵🇱https://bit.ly/3zdEShn

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ziarna Historia 2.0. Pola wiedzy”

PROGRAM SPOTKANIA
sobota, 12 listopada 2022
Rozpoczęcie spotkania przez Pana Sławomira Hałaczkiewicza - Przewodniczącego Polskiego Stowarzyszenia Szkolnego “Oświata” w Ottweiler
sobota, 12 listopada 2022
Przywitanie gości przez Pana Pawła Kurtykę – Prezesa Zarządu Fundacji im. Janusza Kurtyki
Wykład prof. Przemysława Waingertnera
Sesja pytań i odpowiedzi
gość spotkania:
moderator:
Współorganizator
Polskie Stowarzyszenie Szkolne “Oświata”
książka: “Wielka Wojna Polaków 1914-1918”

“Wielka Wojna Polaków 1914-1918”, Prof. Andrzej Chwalba” Zwycięska w II Edycji Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki praca opisuje w sposób kompleksowy historię ziem polskich podczas I Wojny Światowej. Co ciekawe, autor nie poprzestaje w niej wyłącznie na opisie przebiegu wojny czy wątkach politycznych, lecz w duchu antropologii historycznej sięga po wątki społeczne. Książka podejmuje problematykę życia codziennego, demoralizacji, czy społecznej aktywności kobiet.

Transmisja debaty on-line na youtubie na kanale Blogpress.pl

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

znaki_strona_www

tagi