Wiosenny rajd śladami „Roja”

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w Wiosennym rajdzie śladami st. sierż. „Roja”, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2018 roku na terenie Mazowsza. Rajd ten stanowi część II Edycji projektu: „Rajd śladami Żołnierzy Wyklętych”.

Trasa wiosennego rajdu przedstawia się następująco:

Warszawa – Pomiechówek – Popowo-Borowe – Nasielsk – Pokrzywnica – Pułtusk – Maków Mazowiecki – Osyski – Czernice Borowe – Grudusk – Ciechanów – Gołotczyzna – Szyszki –Warszawa.

Miejsce zbiórki: sobota 26 maja, godzina 8.30, Warszawa, ul. Emilii Plater, przystanek autobusowy przy Parku Świętokrzyskim (uwaga miejsce zbiórki może ulec zmianie).

Powrót do Warszawy jest przewidywany w niedzielę na godzinę 17.00.

Na trasie rajdu planowany jest nocleg w Dworze nad Narwią. Podczas rajdu planowane są spotkania z kombatantami, oraz odwiedziny historycznych miejsc związanych z działalnością podziemia niepodległościowego w tym regionie – w szczególności oddziału „Roja”. Przewodnikiem historycznym podczas rajdu będzie dr Piotr Oleńczak.

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 maja na adres e-mail: rajd@fundacjakurtyki.pl.

UWAGA!!! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Każde zgłoszenie musi posiadać: imię i nazwisko, tel. kontaktowy, datę urodzenia, zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

UWAGA! UCZESTNIKAMI RAJDU MOGĄ BYĆ WYŁĄCZNIE OSOBY POWYŻEJ 8 ROKU ŻYCIA. OSOBY W WIEKU 8-16 LAT MUSZĄ UCZESTNICZYĆ W RAJDZIE ZE SWOIM OPIEKUNEM PRAWNYM. OSOBY W WIEKU 16-18 LAT MUSZĄ POSIADAĆ ZGODĘ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DO UCZESTNICTWA W RAJDZIE.

Rajd odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Współorganizatorem projektu jest Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Partner Główny:

PKN Orlen

Wspierają nas:

Kopalnia Soli „Wieliczka”

PGNiG Termika

Przewozy Regionalne Polregio

Studenci dla Rzeczypospolitej

Fundacja dla Rzeczypospolitej

Stowarzyszenie im. Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”

Patronaty medialne:

historykon.pl

TVP Historia