Konkurs o Nagrody Przeszłość / Przyszłość

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza do udziału w organizowanej w tym roku pierwszej edycji  Konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość.

Jest to inicjatywa mająca na celu dokonanie przeglądu oraz nagrodzenie i promocję najlepszych polskich inicjatyw związanych z promocją i upamiętnianiem polskiej historii, które mimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane. Kandydatów w Konkursie można zgłaszać do 25 lipca 2021 roku. Nagrody przyznane zostaną przez Kapitułę Konkursową w następujących kategoriach:

Nagrodzenie najciekawszych zjawisk związanych z promocją to nie wszystko! Stoją za nimi konkretni ludzie, grupy, firmy, stowarzyszenia a w raz z nimi pasje, opowieści, przeżycia i wyjątkowe doświadczanie patriotyzmu. Chcemy, abyśmy mogli się wszyscy poznać i opowiedzieć sobie siebie nawzajem! Dlatego wszystkich Nominowanych, Laureatów i 30 wylosowanych zgłaszających zaprosimy na festiwal inicjatyw zorganizowany w ostatni weekend sierpnia 2021 r. Chwytając ostatnie letnie promienie słońca wręczymy nagrody i zaprosimy wyłonionych z cienia Nominowanych, Laureatów i Zgłaszających do utworzenia wraz z nami konstelacji pamięci, pokazującej że pamięć o przeszłości może być osią do budowania środowiska, zdolnego do tworzenia przyszłości osadzonej w tym, co minione. 

Festiwal ostatni weekend sierpnia 2021 roku oraz wręczeniu Nagród Przeszłosć/Przyszłosć towarzyszyć będzie szereg inicjatyw takich jak wręczenie Nagrody im. Janusza Kurtyki, panele dyskusyjne, występy artystyczne, spacery historyczne po warszawie, czy wystawa.

Partnerem Konkursu jest Fundacja PZU

Patronatów medialnych udzieliły:
TVP Historia, TVP3 Warszawa, TVP3 Kraków, Polskie Radio RDC, Polska Zbrojna Historia, DoRzeczy, Dzieje.pl, Historykon.pl, Historia.org.pl

Wsparli nas

tagi

podziel się

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email