Polski ruch oporu w czasie II wojny światowej. Webinar z dr. Markiem Szymaniakiem

Fundacja im. Janusza Kurtyki i Polska Macierz Szkolna w Londynie zaprasza na spotkanie z polskim historykiem Dr Markiem Szymaniakiem.  Wydarzenie nosi tytuł: “Polski ruch oporu w czasie II wojny światowej. Webinar z Dr Markiem Szymaniakiem” i odbędzie się 19 listopada 2022 r. o godz. 10:00🇬🇧/ godz. 11:00 🇵🇱 online na zoom oraz na youtube na kanale Blogpress.pl

Dyskusja będzie oscylować wokół działalności podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej.

Spotkanie transmitowane będzie on-line na kanale youtube Blogpress.pl oraz na zoom w języku polski i angielskim. Uwaga! Spotkanie dla słuchaczy z Wielkiej Brytanii rozpocznie się o godzinie 10.00 czasu lokalnego, a dla słuchaczy z Polski o godzinie 11.00 czasu polskiego.

Link transmisja zoom🇵🇱🇬🇧: https://bit.ly/3SVnmFK
Link transmisja youtube🇵🇱: https://bit.ly/3s21ZHo

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ziarna Historia 2.0. Pola wiedzy”

PROGRAM SPOTKANIA
sobota, 19 listopada 2022
Rozpoczęcie spotkania przez Panią dr Elżbietę Barrass - Prezesa Polskiej Macierzy Szkolnej w Londynie
sobota, 19 listopada 2022
Przywitanie słuchaczy przez Dr Damiana Bębnowskiego – Wiceprezesa Zarządu Fundacji im. Janusza Kurtyki
Wykład Dr Marka Szymaniaka
Sesja pytań i odpowiedzi
gość spotkania:
moderator:
Współorganizator
polska macierz szkolna
książka: “Wielka Wojna Polaków 1914-1918”

“Wielka Wojna Polaków 1914-1918”, Prof. Andrzej Chwalba” Zwycięska w II Edycji Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki praca opisuje w sposób kompleksowy historię ziem polskich podczas I Wojny Światowej. Co ciekawe, autor nie poprzestaje w niej wyłącznie na opisie przebiegu wojny czy wątkach politycznych, lecz w duchu antropologii historycznej sięga po wątki społeczne. Książka podejmuje problematykę życia codziennego, demoralizacji, czy społecznej aktywności kobiet.

Transmisja debaty on-line na youtubie na kanale Blogpress.pl

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

znaki_strona_www

tagi